«Xatosiz yozamiz» tanlovi yakuniy natijalari

Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi huzuridagi Ma’naviyat va ma’rifat markazi hamda TalabaYoshlar jamoasi o‘zbek tilining nufuzini oshirish, aholi vakillari, ayniqsa yoshlarning o‘zbek tilida bexato yozishga undash maqsadida 2021-yilning mart-aprel oylarida «Xatosiz yozamiz» tanlovini e’lon qilgan edi.
👉 «Xatosiz yozamiz» tanlovi shartlari

⚜️ Tanlovning 1-bosqichiga jami 289 nafar ishtirokchilar yuborgan materiallar qabul qilindi va ular ichidan belgilangan muddat mobaynida 333 dan ortiq ovoz yig‘gan ishtirokchilar 63 nafar ishtirokchilar 2-bosqichga o‘tdilar.

💠 Tanlovning 1-bosqichida 46ta OTM, 39ta maktab, 2ta tashkilot va 4ta xorijdagi OTM (Rossiya, Tojikiston, Latviya) vakillaridan materiallar qabul qilindi!

🏆 Eng ko‘p ishtirokchi qatnashgan TOP-3 OTMlar:
1) Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti 22ta;
2) Jizzax davlat pedagogika instituti
18ta;
3) Samarqand davlat universiteti
17ta.
👉 «Xatosiz yozamiz» tanlovi 2-3-bosqich shartlari

⚜️ 2-bosqichda ishtirokchilarga o‘zbek tili imlo qoidalari asosida tuzilgan 30 ta test berildi va 25 ta va undan ko‘p to‘g‘ri javob topgan 46 nafar ishtirokchilar tanlovning 3-final bosqichiga yo‘llanmaga ega bo‘ldilar.

⚜️ Final bosqichi kitobxonlik bo‘yicha bo’lib, ishtirokchilar oldindan vazifa sifatida quyidagi 3ta kitob bo‘yicha 50 ta test ishladilar, yakunda shu test natijasiga qarab g‘oliblar aniqlandi:
▪️ O‘tkir Hoshimov «Ikki eshik orasi»;
▪️ Tohir Malik «Alvido bolalik»;
▪️ Amina Shanliko‘g‘li «Imomning maneken qizi».

💠 Yakunda tanlov g‘oliblari (yuqori 10ta o‘rin), tanlov tashkilotchilari eng sara kitoblar va QR kodli diplom, sertifikat va tashakkurnomalar bilan taqdirlandilar!

⚜️ Tanlov tashkilotchilari tashakkurnoma bilan taqdirlanadi:
1) Asomiddinov Izzatxo‘ja Shuhratxo‘ja o‘g‘li – № 0113142021
2) Hamidova Dilshoda Abdusaid qizi – № 0213142021
3) Xolmirzayeva Maxliyo Zarifjon qizi – № 0313142021
4) Mustafoyeva Rano Ikrom qizi – № 0413142021
5) Murtazoyeva Dilfuza Davlat qizi – № 0513142021
6) Rahimboyeva Risolat Jahongir qizi – № 0613142021
7) Askarova Lobar Shavkat qizi – № 0713142021
8) To‘rabekova Malika Hakimovna – № 0813142021
9) Hojiqulov Otajon Zokir o‘g‘li – № 0913142021

⚜️ Tanlov sovrindorlari QR kodli diplom va faol ishtirok uchun sertifikat bilan taqdirlanadi:
1) Xikmatillayeva Diyora Azizulla qizi – № 1013142021
2) Nizomov Farhod Muso o‘g‘li – № 1113142021
3) Sharipova Ma’mura Sharif qizi – № 1213142021
4) Raxmatova Farida Nasritdin qizi – № 1313142021
5) Ismoilov Murodjon Farhod o‘g‘li – № 1413142021
6) Madaminov Nodirjon Nazirjon o‘g‘li – № 1513142021
7) Egamov Otabek Anatoliy o‘g‘li – № 1613142021
8) Sindarova Rahbaroy Shuhrat qizi – № 1713142021
9) Baxoviddinov Isfandiyor Ikromjonovich – № 1813142021
10) Eshpo‘latova Mohira O‘tkirjon qizi – № 1913142021

⚜️ Tanlov final bosqichi ishtirokchilari sertifikat bilan taqdirlanadi:
1) Soloxiddinova Zarnigor Oybek qizi – № 2013142021
2) Tojamtova Sarvinoz Rustambek qizi – № 2113142021
3) Atavullayev Diyorjon Samadilla o‘g‘li – № 2213142021
4) Yuldashev Hasan Ma’rufjonovich – № 2313142021
5) Uzoqova Gulhayo Solijon qizi – № 2413142021
6) Yusupova Xurshidaxon Ilhomjon qizi – № 2513142021
7) Jarilkaganova Mukhabbat Dauitbay qizi – № 2613142021
8) Murotova Dilnozaxon Otabek qizi – № 2713142021
9) Sobirjonova Feruza Erkinjon qizi – № 2813142021
10) Soliyev Shahzod Ulug‘bekovich – № 2913142021
11) Raxmonova Kumushbibi G‘olibjon qizi – № 3013142021
12) Kojamuratova Ulbosin Punkitbayevna – № 3113142021
13) Karimberdiyev Xasan Shokirjon o‘g‘li – № 3213142021
14) Ortiqova Zarina Orif qizi – № 3313142021
15) Nasrillayev Ravshanbek Farhod o‘g‘li – № 3413142021 
16) Xursanov Hasan Ravshan o‘g‘li – № 3513142021
17) Xatamova Robiya Ikromovna – № 3613142021
18) Maxmasoliyeva Raisa Sharofiddin qizi – № 3713142021
19) Tojiboyev Dilshod Asatulla o‘g‘li – № 3813142021
20) Fattulloyeva Dilbar Salohiddinovna – № 3913142021
21) Raxmatullayeva Charos Sherzod qizi – № 4013142021
22) Abduxalilov Abdulaziz Ikromjon oʻgʻli – № 4113142021
23) Amirxonova Sarvinoz Shodibek qizi – № 4213142021
24) Ergashev Abdumurod Rustam o‘g‘li – № 4313142021
25) Ochilova Feruza Asqar qizi – № 4413142021
26) Sayfullayeva Shaxrizoda Sarvarovna – № 4513142021
27) Isoqov Shahzod Odiljon o‘g‘li – № 4613142021
28) Axmedova Shaxnoza Yusuf qizi – № 4713142021
29) Kamalova Nodira Amirxonovna – № 4813142021
30) Otamirzayeva Ko‘xinur Ilxomjon qizi – № 4913142021
31) Xoliqova Xumora Sodiq qizi – № 5013142021
32) Haydarova Munisa Abror qizi – № 5113142021
33) Soatmurodova Dilafro‘z – № 5213142021
34) Eshboyev Behzod Baxtiyor o‘g‘li – № 5313142021
35) Sotvoldiyev Sirojiddin Maxammaddin o‘g‘li – № 5413142021 
36) Yusupov Oybek Rustam o‘g‘li – № 5513142021

QR kod elektron qurilmalar orqali skaner qilinganda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi huzuridagi Ma’naviyat va ma’rifat markazi tomonidan berilgan sertifikat, diplom va tashakkurnomalarning seriya raqami yuqoridagi ro‘yxatdagi raqamlar bilan mos tushgan holatda haqiqiy hisoblanadi! 

Fikr bildirish

Email manzilingiz chop etilmaydi. Majburiy bandlar * bilan belgilangan